Maryja jak słońca promyk...

„Maryja jak słońca promyk ranny grzeje nas”- V edycja Konkursu Poezji Religijnej ph.”Wiara jest radością”
W dniu 30 maja 2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się piąta już edycja konkursu ph.”Wiara jest radością”. Tym razem przyświecało mu hasło maryjne i takie też utwory prezentowali jego uczestnicy, uczniowie klas IV-VIII grajewskich szkół podstawowych. Ten międzyszkolny konkurs miał na celu odkrywanie świata wiary w poezji, promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich, szerzenie kultu maryjnego oraz promowanie utalentowanych recytatorów.
Uczestnicy zaprezentowali po jednym utworze poetyckim, który wpisywał się w hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu. Wybrali utwory ks. Jana Twardowskiego, Adama Mickiewicza, Stanisława Bałdygi, Reginy Sabik oraz nieznanego twórcy. Recytacjom towarzyszyły radość i wzruszenie, bowiem słowo poetyckie ma szczególną moc oddziaływania na sferę emocjonalną człowieka.
Popisy recytatorskie oceniało jury w osobach polonistek: Lucyny Bagińskiej i Anny Tecław- Milewskiej.
W przerwie obrad komisji zebrani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prezentacji dotyczącej malowania ikon, przygotowanej przez p. Ewę Urszulę Wróbel (emerytowana nauczycielka matematyki w SP4),która brała udział w warsztatach ikonopisarskich, a ta sfera twórczej działalności jest po prostu jej pasją. Namalowane i zaprezentowane ikony wzbudziły zachwyt uczestników spotkania, które zakończyło się rozmowami przy herbatce.
Honorowymi Patronami tego przedsięwzięcia, które wpisuje się w obszar współpracy szkoły z parafią , byli:
 Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski,
 Radio „Nadzieja”.
Wśród zaproszonych gości znajdowali się: Główny specjalista ds. oświaty p. Julita Wiluk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Robert Curyło, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wiesław Janusz Dembiński, wicedyrektor Aleksandra Monika Kuczyńska, ks. Maciej Sztych, p. Ewa Urszula Wróbel, nauczyciele, rodzice, katecheci.
Nagrody i wyróżnienia

Kategoria klas IV-VI

I miejsce - Maja Ziobroniewicz
I miejsce - Igor Borawski
II miejsce - Krzysztof Karwowski

Julita Łukowska – SP1
Emilia Grabowska –SP4
Oliwia Perzanowska – SP1
Marta Pawełkowska – SP4

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce - Oliwia Dzięgielewska – SP 4
II miejsce - Justyna Suprun –SP2

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ,w tym płaskorzeźby przedstawiające Matkę Boską, zaś pozostali uczestnicy-dyplomy i oryginalne zakładki do książek. Przygotowano również podziękowania dla Honorowych Patronów, Jury, osób przygotowujących uczniów i p. Ewy Urszuli Wróbel.
Symboliczne gadżety otrzymały również uczennice zaangażowane w prowadzenie konkursu: Olga Kalinowska i Julia Świderska, obie z klasy VII B.
Nagrody ufundowali: Burmistrz Grajewa w ramach przyznanego Patronatu i Organizatorzy.
Do udziału w konkursie przygotowały uczniów: p. Urszula Krystyna Bołonkowska, p. Violetta Magdalena Curyło, p. Marzenna Czajkowska, p .Agata Zofia Domińska, p. Elżbieta Polakowska, p. Beata Szewczyk, p. Monika Łukowska (rodzic).
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: ks. Dariusz Gosk- Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio, Halina Muryjas-Rząsa, Krystyna Łaguna, Dorota Lekenta.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu i jego gościom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery spotkania, które integruje słowem ,talentem i bogactwem przeżyć wpisujących się subtelnie w sferę Sacrum.
W imieniu Organizatorów
Halina Muryjas-Rząsa