Święto 3 Maja-MB Królowej Polski

Czerwiec w Kościele Katolickim jest miesiącem poświęconym Jezusowi Chrystusa. To właśnie w tym miesiącu są odprawiane nabożeństwa skierowane do Jego Najświętszego Serca, o którym papież Leon XIII mówił, że jest ono „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych.

Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane od XIX wieku. Jako modlitwa całego Kościoła powszechnego zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX w 1873 r. Wiąże się ono ściśle z postacią św. Małgorzaty Marii Alacoque. Ta francuska wizytka, żyjąca w XVII w., stała się inicjatorką i propagatorką kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa po objawieniach, jakich doświadczyła – sam Jezus wzywał ją do upowszechnienia nabożeństwa ku czci swojego Serca. Najważniejsze z owych objawień miało miejsce właśnie w czerwcu 1675 r.

W naszym kościele zapraszamy na nabożństwa codziennie o g. 17.30 i w niedzielę o g. 16.30.