II Narodowy Dzień Czytania Pisma Św.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii, ukierunkowywać modlitwę i medytację wiernych na wybraną księgę. Celem inicjatywy jest także pokazywanie osób, znane ze swej służby dobru wspólnemu, osiągnięć zawodowych lub sportowych, które w swoim życiu inspirujące się Słowem Bożym. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego Inicjatywa ma przybliżać najnowsze edycje Pisma Świętego i najlepsze publikacje egzegetyczno-teologiczne, pomocne w samodzielnej interpretacji wybranej księgi biblijnej.

15 kwietnia 2018r.

Drugie Narodowe Czytanie Pisma Św. We wszystkich Kościołach w Polsce przeżywać bedziemy Tydzień Biblijny. Tak swoim hasłem: "Weźmijcie Pismo Św.", jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian, bedziemy nawiązywali do 100r.  odzyskania przez Polskę niepodległości.

W naszej Wspólnocie Parafialnej zapraszamy do uroczystej celebracji Słowa - 15 IV, kwadrans przed Mszą św. o g.10.00 i 17.00