Dożynki - dziękczynienie za plony

Ogólnopolskie Dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 5 - 6 września 2020 r. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę 6 września br. o godz. 1100 przed szczytem jasnogórskim.

W związku z trwającym stanem epidemiologicznym, w bieżącym roku w naszej diecezji nie odbędzie się tradycyjne diecezjalne dziękczynienie za plony, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zadecydował, że w tym roku każda parafia samodzielnie zorganizuje dożynki w dniu 13 września 2020 r. (niedziela). Zachęcamy wszystkich wiernych, a szczególnie rolników oraz osoby i instytucje związane z rolnictwem do włączenia się w dożynki organizowane lokalnie w parafiach. Dziękujmy Panu Bogu za tegoroczne zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów oraz módlmy się w intencji rolników i osób związanych z rolnictwem.