REO u Ojca Pio

"REO u OJCA PIO" - duchowy patronat

Rok 2018 to dla naszej grajewskiej wspólnoty pw. św. Ojca Pio, szczególny czas. Składają się na to trzy okoliczności. Pierwsza to wydarzenia związane z życiem naszego umiłowanego Patrona. Wiemy już wszyscy, że w tym roku obchodzimy 100r. otrzymania przez niego stygmatów i 50r. przejścia do Domu Ojca. Hasło jakie towarzyszy tym duchowym przeżyciom brzmi: „Do Nieba z Ojcem Pio”. Druga okoliczność to duchowy owoc Roku Fatimskiego. Na Pamiątkę 100r. Objawień Matki Bożej z Fatimy, jako Wspólnota będziemy przeżywali parafialny odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w dniu 13 maja. Klamrą spinającą te wydarzenia jest mały Jubileusz Parafii – jej 15 lecie istnienia.

Postanowiliśmy więc w duchowy sposób przygotować nasze serca do tych wydarzeń. Sposobną okazją były Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, ale w szczególny sposób Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Trwały one od 06 lutego do 17 marca przy zaangażowaniu trzech grajewskich wspólnot: Emaus, Paweł Apostoł i Rafael. Prowadzącymi byli ks. Dawid Kulesza i Bożena Matysiewicz z błogosławieństwem miejscowego proboszcza i duchową opieką św. Ojca Pio. Przez sześć tygodni grupa prawie czterdziestu osób spotykała się w każdy czwartek w parafialnej kaplicy. W trakcie rekolekcji uczestnicy dzięki katechezom ks. Dawida, spotkaniom w grupkach dzielenia, modlitwie Słowem Bożym odkrywali nieznane im dotychczas oblicze Boga. Szukali również odpowiedzi na pytanie: jakie miejsce w ich życiu zajmuje Jezus? Oprócz spotkań rekolektanci uczestniczyli w dwóch dedykowanym im mszach świętych.

Dnia 4 marca mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie przewodniczył ks. Prałat dr Wojciech Nowacki, Koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji Łomżyńskiej. Natomiast 11 marca podczas mszy świętej z przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela gościliśmy ks. Michała Turbaczewskiego wieloletniego opiekuna wspólnoty Rafael. W sobotę 17 marca uroczyście zakończyliśmy czas rekolekcji katechezą, modlitwą indywidualną o wylanie darów Ducha Świętego, eucharystią i wspólnym posiłkiem czyli agapą.

Zakończenie rekolekcji to również czas świadectw uczestników, którzy mówili miedzy innymi: ,, na co dzień trudno jest znaleźć czas na modlitwę, nie mówiąc o czytaniu Pisma Świętego, a podczas tych rekolekcji stało się to codziennością ‘’, „ podczas tych rekolekcji poznałam Jezusa : brata i przyjaciela i chcę już zawsze z nim być”, „ Po takich rekolekcjach nic już nie będzie takie jak dawniej i z tego bardzo się cieszę”. Wielu osobom trudno było od razu dzielić się tym co przeżywali. Były to bardzo piękne i osobiste rekolekcje, wspaniały i wyjątkowy czas również dla animatorów i wszystkich zaangażowanych w ich prowadzenie. Na kolejne zapraszamy za rok.