VIII Niedziela Zwykła - 3 III

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 III 2019r.

1. Dziś 3 III Niedziela Seminaryjna. Modlimy się za WSD i o powołania. Taca na Seminarium w Łomży. Bóg zapłać. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu (przyrzeczenia abstynenckie).
  2. W tym tygodniu wypada I wt., śr., czw. miesiąąc do Adoracji Pana Jezusa w NS.
  3. Nauki dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa - dziś o godz. 14.00 w Kościele rozpoczęcie. II turnus w kwietniu (lista jest już zamknięta, ale będziemy organizowali jeszcze jedną III turę).
  4. 4 III pn. – ur. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Białostockiej Archidiecezji.
  5. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post - czas pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 11.00, 18.00. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmu raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o g. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 (dzieci na DK).
  7. Składam podziękowanie wszystkim, którzy złżyli ofiary duchowe i materialne na nasząŚwiątynię – Elżbieta Karluk, 5 os. anonimowo, Adamowi Styczyńskiemu, Wiesławowi Maciorowskiemu, elektroniczne na konto budowy kościoł
  8. Głos Katolicki.
  9. Odszedł do wieczności: + Jan Gołembiowski, l.86.
  10. Zapowiedzi: Kinga Dąbrowska i Piotr Mikucki.
  11. Za tydzień 10 III odbędzie się kwesta do puszek dla Wiktorii ze SP nr 4, pochodzącej z Grajewa. Pomoc w leczeniu choroby nowotworowej kości. Dziś jest u nas Grzegorz Juszkiewicz, który zbiera na lekarstwa.