Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

VI Nzw - 11 II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 II 2018r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w intencji osób chorych, cierpiących, starszych i za Służbę Zdrowia. W Szpitalu będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Trzeźwość w Narodzie, ph: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. W piątek ofiarujemy w tej intencji Drogę Krzyżową.
  2. W środę Popielcem rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i 17.00 z posypaniem głów popiołem. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g. 17.15, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 8.00 (odpust zupełny). W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post, tzn. jakościowy (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych) i ilościowy (spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu – od 18r. do 60). Prosimy rodziców, aby dzieci uczestniczyły w Drodze Krzyżowej – z Ojcem Pio…
  3. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje.
  4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy nauki dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa: 18, 25 II, 4, 11, 18 III – g.14.00. Następne we wrześniu (4 tury: 1-a u nas, 2-a w MB NP. w IV., 3-a MB NP. w VI., 4-a u nas w IX)
  5. Składam podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary duchowe bądź materialne na naszą parafię - anonimowo, drogą elektroniczną.  
  6. Głos Katolicki – tematyka trzeźwościowa…
  7. Niedziela – artykuł i piękne świadectwo o naszym Patronie św. Ojcu Pio, świadectwo Polki oprowadzającej pielgrzymów po San Giovani Rotondo (Obecny rok jest poświęcony naszemu Patronowi).
  8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Szczegół na ogłoszeniu przy wejściu do kościoła.
  9. Odszedł do wieczności: + Jerzy Nowik, l.78, zam. OP 14/7 (wt. g.10.00).

wzasiegu logo w70pxrngk