Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Niedziela Trójcy Prz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Ur. Trójcy Przenajświętszej - 16 VI 2019r.

1. Dziś Ur. Trójcy Przenajświętszej. Niedziela misyjna, powołaniowa-ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży. Mszą św. dziękczynną o g. 10.00 podsumujemy miniony rok szkolny i katechetyczny. Podziękowanie: uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom, pedagogom...
2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św.: 8.00, 10.00, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy, 17.00 (figurka MB, proporce, obrazy, dzieci komunijne, sypanie kwiatków, różaniec, próba dzieci – wt., g.16.00)... Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Ul. Konstytucji 3 Maja – ODŚ Hasło – „Umocnieni Duchem Św.”; 2. Wiktorowo 60 Hasło – „Przez Twe Serce o Niepokalana...”.; 3. Ul. Targowa 16 Hasło – „Jezu, ufam Tobie”; 4. OP 2 Hasło – „Eucharystia-kochające Serce Jezusa”. Brzóski – środa, ok g.11.00.
3. Pielgrzymki: tradycją lat ubiegłych, nasza parafia organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boże Wąsowskiej. W tym roku Kustosz Sanktuarium zaprasza na Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej 13 lipca, w sobotę. W związku z tym, pielgrzymka wyruszy w sobotę 13 lipca br., o godz. 6.00 rano. Zbiórka na parkingu przy Cmentarzu parafialnym. Gromadzimy się przynajmniej 15 minut wcześniej, aby punktualnie rozpocząć pątniczy szlak i w ten sposób dotrzeć do celu na godz. 12.00. Zabieramy ze sobą najbardziej przydatne rzeczy (...). Na drogę powrotną przewidziany jest autokar. Istnieje możliwość przyjęcia Szkaplerza.
4. Podziękowanie za ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszego Kościoła. W tym tygodniu ofiary złożyli: Anonimowo, Halina i Józef Barankiewicz, Czesława Zawistowska, Helena i Zbigniew Smalczyńscy, Genowefa i Władysław Dzięgielewscy, Krystyna i Edward Deluga, elektroniczne na konto budowy kościoła. Zbiórka kwartalna na zeszyty...
5. Odeszła do wieczności: +Krystyna Sufryd, zam. OP 12 (pt).
6. Zapowiedzi: -Cezary Dąbrowski, kawaler, par. tutejsza i Monika Kuczyńska, panna, par. Osowiec, zap. I.
7. Głos Katolicki.
8. Albumy o Ojcu Pio z naszą parafialną wkładką...

------------------------------------------------------------------

Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej.

W 2019 roku Politechnika Białostocka obchodzi 70. lecie swojej działalności. Z tej okazji Rektor Uczelni zaprasza wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Inżynieryjnej, Wieczorowej Szkoły Inżynieryjnej, a także Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynieryjnej, mieszkających na terenie Diecezji Łomżyńskiej, do udziału w Jubileuszu.
W sobotę 22 czerwca 2019 roku odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Politechniki Białostockiej „Absolwentalia”. To pierwsze w historii Uczelni święto wszystkich pokoleń inżynierów, którzy dyplom ukończenia studiów zdobyli na Politechnice Białostockiej.
Udział absolwentów i pracowników Politechniki białostockiej oraz wymienionych wyżej uczelni w wydarzeniu i koncercie plenerowym jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.absolwentalia.pb.edu.pl.

-------------------------------------------------------------------

Siostry Benedyktynki w Łomży serdecznie zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Więcej otrzymała ta, która więcej umiłowała”, służące pogłębieniu relacji z Bogiem. Rekolekcje będą miały miejsce w klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży, ul. Dworna 32, w dniach od 5 do 7 lipca 2019 r. i rozpoczną się o godz. 10.00. Przewodniczyć im będą ks. Adam Ulatowski oraz kapelan Sióstr, ks. Sławomir Bartnicki. Więcej informacji na stronie internetowej Sióstr Benedyktynek: www.benedyktynki.4lomza.pl, drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: 862164963 i osobiście na furcie.

--------------------------------------------------------------------

List pasterski Biskupa Łomżyńskiego przed 35 Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę
1-14 sierpnia 2019

Drodzy Bracia i Siostry, droga młodzieży.
Czerwcowe nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w naszych kościołach i przydrożnych krzyżach przypominają nam o zbliżającym się okresie wakacji i urlopów. Wielu z Was snuje plany dotyczące wykorzystania czasu odpoczynku, który zregeneruje siły fizyczne i psychiczne a także odnowi życie duchowe. Wśród wielu możliwości i propozycji jakie są w zasięgu ręki chciałbym zwrócić Waszą uwagę na sprawdzoną i wartościową formę odnowy życia religijnego i duchowego jaką jest Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę.
W tym roku po raz 35 będziemy podążać do naszej Matki i Królowej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest wezwanie: „Idź za Bożym Duchem”. Przemierzając drogi ojczystej ziemi, będziemy szli za głosem Ducha św., który zaprasza nas do przyjaźni z Jezusem Chrystusem i Jego Matką, a także odkrywania swojego miejsca w społeczeństwie, Kościele i świecie.
Pielgrzymka jest niezwykłym czasem przemyślenia swojego życia i odkrycia do czego wzywa nas Bóg, w miejscu i czasie w jakim przyszło nam żyć. Jest to czas odkrywania swojego powołania zwłaszcza gdy chodzi o ludzi młodych. To na pielgrzymce wielu odczytało Boże zaproszenie do pójścia drogą kapłaństwa, życia konsekrowanego, drogą misyjną lub też drogą miłości małżeńskiej. Dziś gdy wielu zastanawia się co w życiu robić i jaki przyjąć punkt odniesienia w chaosie i zgiełku często fałszywych informacji, czas oderwania się od codzienności nabiera niezwykłej wartości. W tym bowiem czasie da się usłyszeć delikatny głos Boga zapraszającego do pójścia za Nim, drogą najlepszą z możliwych, drogą miłości, drogą konkretnego powołania. Temu właśnie zagadnieniu poświęcony będzie tegoroczny program duchowy pielgrzymki.
Zwracam się szczególnie do młodzieży, którą cechuje otwartość ducha poszukującego nowych horyzontów i wielkich wyzwań -jak pisze papież Franciszek w ostatniej adhortacji Christus Vivit (nr. 18). Zachęcam Was do otwarcia się na innych, bezpośrednio w świecie realnym i zbudowania z nimi zdrowych i pięknych relacji, które nadają sens życiu i działaniu. Takie żywe i bezpośrednie więzi przynoszą radość i pozwalają wyzwolić się z wirtualnej rzeczywistości, cyfrowego środowiska będącego często wbrew pozorom obszarem samotności, manipulacji a nie rzadko i przemocy, na co zwraca uwagę Ojciec święty.
Pielgrzymka jest takim pięknym i intensywnym czasem doświadczenia wolności i radości bycia z innymi i bycia dla innych, bo przecież tam właśnie nie tylko doświadczamy dobroci i pomocy braci pielgrzymów i gospodarzy, ale i sami możemy tę pomoc i dobroć okazywać, co daje ogromną radość i satysfakcję. W spotkaniu z drugim człowiekiem, który tak jak ja chce słuchać Słowa Bożego, przeżywać podobne doświadczenie wspólnoty i miłości najlepiej i najpełniej działa sam Bóg. I to zmienia nasze życie, myślenie, wartościowanie i nastawienie do świata.
Świadectwa wielu pielgrzymów potwierdzają to, co mówi Ewangelia: „Gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, jestem pośród nich” (Mt 18,20). Wspólnota pielgrzymkowa jest przesiąknięta obecnością Jezusa i Jego Matki, a to przebywanie w bliskości z Nim daje człowiekowi pokój, pocieszenie i siłę do codziennego życia miłością wobec tych, którzy pogubili się na swoich życiowych drogach. Mam tu na myśli trudne sytuacje rodzinne związane z przemocą, uzależnieniem alkoholowym, osamotnieniem, brakiem zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa we własnym domu. Podejmując decyzję pójścia na pielgrzymi szlak wielu ludzi szuka umocnienia i spojrzenia z Bożej perspektywy na swoje doświadczenia życiowe. Wielu znajduje tam życzliwość, zrozumienie i wsparcie. Nierzadko trud pielgrzymi jest ofiarą w intencji innych bliskich nam osób, bądź też formą zadośćuczynienia za własne grzechy i błędy.
Niezależnie od motywów i intencji to 14 dniowe przebywanie w przestrzeni Boga, we wspólnocie Kościoła pielgrzymującego zawsze przynosi dobre owoce w życiu osobistym i rodzinnym. Uzdalnia bowiem człowieka do kierowania się wartościami duchowymi w podejmowaniu codziennych decyzji i wyborów.
Myślę, że jest to bardzo potrzebne zwłaszcza dziś, gdy świat proponuje mnogość motywacji, nie zawsze szlachetnych, dobrych i prawych a często wręcz egoistycznych i samolubnych usprawiedliwiając je błędnym pojmowaniem wolności człowieka, któremu wydaje się, że może wszystko.
Nie bez znaczenia jest też możliwość dawania świadectwa wiary przez pielgrzymów w takim właśnie świecie. Dawania świadectwa prawdy, którą jest sam Jezus Chrystus. To On mówił o sobie: „ Ja jestem drogą, prawdą i życiem”( J 14,6). To Wasze świadectwo pobudza i dodaje odwagi tym, którzy są słabi w wierze, którzy utracili nadzieję, którzy stłamszeni są przez tzw. poprawność polityczną w swoich środowiskach. To właśnie Wy goszcząc na noclegach w domach gospodarzy, rozmawiając z nimi, zapraszając do wspólnej modlitwy na wieczornych apelach, wnosicie w ich życie promień miłości i radości Bożej. Stajecie się współczesnymi apostołami wypełniając to podstawowe powołanie chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Z tego rodzi się też wiele więzi i przyjaźni trwających nieraz długie lata.
Zachęcam więc wszystkich, którzy mają takie możliwości, aby zaufali Bożemu Duchowi i przyjęli zaproszenie na pątniczy szlak. Tych zaś, którzy poczuli delikatne poruszenie serca pragnącego bycia pielgrzymem, ale z różnych powodów zdrowotnych lub obowiązków zawodowych nie mają takiej sposobności zapraszam do duchowego pielgrzymowania w naszych parafiach w grupach białych. Taka forma jest praktykowana w naszej diecezji od 2006 r. Jest to potężna blisko 6 tysięczna grupa, która nie tylko modlitwą i pomocą materialną wspiera idących pątniczym szlakiem, ale także sama doświadcza owoców pielgrzymowania dzięki poświęceniu swego czasu i wysiłku spotykania się we wspólnocie pielgrzymkowej na Apelach Jasnogórskich oraz wstawiennictwu św. Jana Pawła II patrona tejże grupy.
Dziękuję także wszystkim dobroczyńcom, organizatorom, służbom i ludziom dobrej woli, zarówno kapłanom i świeckim, którzy wspierają dzieło pielgrzymowania za ich serce, wysiłek i poświęcony czas. Dzięki Wam wielu naszych braci i sióstr może doświadczyć niezwykłych głębokich duchowych przeżyć zapadających w pamięć i w serce często na całe życie.
Z nadzieją spotkania na pielgrzymim szlaku wszystkim pątnikom, dobrodziejom i organizatorom 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę z serca błogosławię.

Wasz biskup
+ Janusz Stepnowski

Więcej w tej kategorii: « Niedziela Palmowa

wzasiegu logo w70pxrngk