Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA WIELKIEGO POSTU – 14 IV 2019r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Towarzyszymy Jezusowi w Jego męce. Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie NS do Grobu Pańskiego.  Ofiary składane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Prosimy o uporządkowanie krzyży i kapliczek. Obowiązuje post ścisły, w tym też dniu rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Wielka Sobota godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych(świece),. Tradycyjnie zachowujemy post.
  2. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 21.00, a Wielką Sobotę cały dzień i do godz. 22.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, Koła Róży, Wspólnoty Modlitewne.
  3. Spowiedź św. w Triduum Paschalne pół godziny przed nabożeństwami,  a w Wielką Sobotęłnych godzinach  8-13.00.
  4. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżą o godz. 10.00.
  5. Od Wielkiego Piątku do Soboty po Wielkiej Nocy zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego na Nowennę codziennie w godzinie Miłosierdzia 15.00.
  6. Poświęcenie pokarmów w sobotę o 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00. Z Biebrzy prosimy o samochód na 9.00, a potem przejazd według lat ubiegłych-Sikora i Szymany Kolonia.
  7. W niedzielę Wielkanocną Msze święte o 6.00, (procesja rezurekcyjna); 10.00; 12.00; 17.00. II DzieńŚwiąt: 8,10,12,17. KUL.
  8. Składamy podziękowanie za składane ofiary duchowe i materialne na potrzeby kościołłżyli: Janina Brzostowska, OP 8; Kółka Różańcowe; Sikora; Targowa 17, 17A, 17B, 15; K3m27; Targowa 16; Ofiarodawcy Mszy św. na kwiaty; elektroniczne, anonimowo.
  9. Odeszli do wieczności: + Boris Smeeth, l.89 (pt); + Stanisław Pieńczykowski.
  10. Głos Katolicki.
  11. Ogłoszenie par. Trójcy Przenaj. Spektakl teatralny, pt.: „A kogo Ty oskarżasz”.